Звільнення від сплати щорічного внеску: від адвокатів приймають заяви

Сьогодні, 1 грудня, розпочинається термін для подання таких заяв відповідно до Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням РАУ від 03.02.2017 № 4 (із подальшими змінами).
Згідно із п.2.10 цього Положення, умовою звільнення, зменшення або відтермінування сплати щорічного внеску є фінансова неспроможність адвоката, з урахуванням фінансового/матеріального стану, а також інші фактичні обставини.
Пільги передбачені для чотирьох категорій адвокатів:
- особи з інвалідністю I та II групи;
- особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій (в тому числі особи, які брали участь у бойових діях на територіях інших держав);
- особи, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС I та II категорій;
- особи, які змушені залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації та набули відповідний статус.
Зважаючи на розподіл сплати внеску, встановлений п.2.2 Положення, заяви подаються до:
- ради адвокатів регіону – щодо 70% щорічного внеску;
- Ради адвокатів України/Національної асоціації адвокатів України – щодо 30% щорічного внеску.
До заяви (в разі подання електронною поштою, заява має бути підписана електронним цифровим підписом) слід додати документи, що підтверджують відповідний статус та матеріальне становище заявника.
Як ради адвокатів розглядатимуть заяви
Заяви про звільнення, зменшення або відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення адвокатського самоврядування будуть розглянуті радами адвокатів регіону, Радою адвокатів України/Національною асоціацією адвокатів України протягом січня 2024 року.
Рішення про звільнення, зменшення або відтермінування сплати приймається за наявності матеріальної спроможності органу адвокатського самоврядування, якщо надання таких пільг не створюватиме перешкод у забезпеченні його нормальної діяльності відповідно до кошторису/напрямів використання коштів на поточний рік.
Перевага надається особам з інвалідністю I та II групи. Іншим – виходячи з більш важкого матеріального становища особи в кожному конкретному випадку.
Рада адвокатів регіону, Рада адвокатів України/Національна асоціація адвокатів України можуть витребувати додаткові відомості щодо набуття відповідного статусу та матеріального становища заявника.
Розстрочка сплати внеску
Також радою адвокатів регіону може бути надана адвокату розстрочка сплати щорічного внеску, за умови внесення його рівними частками у першій декаді кожного кварталу поточного року.
Рішення щодо надання розстрочки сплати щорічного внеску приймається радою адвокатів регіону, за заявою адвоката, поданою в термін з 01 грудня до 31 грудня поточного року, за умови обґрунтованої і документально підтвердженої матеріальної неспроможності сплатити щорічний внесок одним платежем.
Нагдаємо, сплата щорічного внеску на реалізацію повноважень органів адвокатського самоврядування, відповідно до рішень з’їзду адвокатів України, Ради адвокатів України, актів НААУ є професійним обов’язком кожного адвоката. Адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року.
Шановні колеги-адвокати, запрошуємо ваших діток та онуків на різдвяно – новорічне дійство.
РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНЕ ДІЙСТВО
до Хмельницького академічного обласного театру ляльок!
Захід відбудеться 23 грудня 2023 року о 10:00 годині.
Попередня реєстрація та додаткова інформація
за телефоном: +380(67) 926 12 30 (Ольга Шевчук)
Кожна дитина має бути щасливою!
До 21 вересня 2023 року усі адвокати зобов’язані зареєструвати свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (ЄСІТС)
Нагадуємо, що 21 липня 2023 року набрав чинності Закон від 29.06.2023 № 3200-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами». Закон вводиться в дію через 90 днів з дня його опублікування.
Нові редакції ст. 6 Господарського процесуального кодексу, ст. 14 Цивільного процесуального кодексу та ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства передбачають, що адвокати зобов’язані зареєструвати свої електронні кабінети в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
Електронний кабінет ЄСІТС – це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі), за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу.
Зареєструватися у ЄСІТС мають усі адвокати, хто здійснює адвокатську діяльність. Згідно із рішенням Ради адвокатів України від 11.08.2023 при реєстрації у ЄСІТС адвокати зобов’язані вказувати електронну адресу, зазначену ними в Єдиному реєстрі адвокатів України.
Рада адвокатів Хмельницької області готова надати необхідну технічну допомогу з реєстрації кабінетів у ЄСІТС за зверненнями адвокатів, які цього потребують.
Адвокатський запит: Методичні рекомендації
Шановні колеги!
Запрошуємо взяти участь у вебінарі на тему: Спадкові спори: огляд судової практики (2022-2023 роки)