Національна асоціація Адвокатів України

30 листопада 2017 року, відбувся спільний захід Ради адвокатів Хмельницької області та Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області

Круглий стіл на тему: «Кримінальна процесуальна взаємодія слідчих Національної поліції та адвокатів: актуальні проблеми та шляхи вирішення».
Участь у круглому столі прийняли адвокати, слідчі, судді, а також представники прокуратури та регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області, інші представники правничих інститутів громадськості.
До конструктивного діалогу з ініціативи Ради адвокатів Хмельницької області спонукала зростаюча негативна динаміка зміни характеру процесуальних відносин слідчих і адвокатів, що виразилась у збільшенні випадків порушення прав останніх.
Предметом обговорення стали етика кримінально-процесуальної взаємодії слідчих та адвокатів, їх взаємодія при здійсненні окремих процесуальних дій.
Так, було обговорено якою має бути етична поведінка як адвокатів, так і слідчих, які типові порушення етичних норм мають місце, які їх причини та способи недопущення чи мінімізації,проблеми вручення повідомлень про підозру за відсутності захисника, в офісі адвоката, без належного повідомлення особи тощо.
Конструктивного обговорення здобули і проблемні питання оформлення процесуальних документів у випадку одночасного проведення декількох процесуальних дій, наприклад затримання та обшуку; необхідності негайного повідомлення відповідного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги про затримання особи, навіть за умови проведення (документування) іншої процесуальної дії перед складенням протоколу про затримання особи тощо.
Крім цього, обговорили і інші проблемні питання взаємодії слідчих та адвокатів на стадії досудового розслідування: щодо залучення адвокатів до вирішення клопотань про надання дозволу на проведення обшуку, арешту майна та при призначенні судових експертиз.
Не дивлячись на те, що і адвокати, і слідчі озвучували обґрунтовані етичні та процесуальні претензії один до одного, акценти були розміщені саме на конструктивних способах подолання обговорюваних проблем.
За результатами проведення круглого столу було вирішено провести визначені під час обговорення, в тому числі й спільні заходи, а також продовжити вдалу практику спільного обговорення проблемних питань кримінальної процесуальної взаємодії слідчих та адвокатів.

Переглянути відео


Рада адвокатів Хмельницької області © 2015.