Національна асоціація Адвокатів України

07 жовтня 2016 року відбулась низка заходів присвячених Дню юриста.

07 жовтня 2016 року в стінах Хмельницького  Університету управління та права відбувся всеукраїнський круглий стіл “Адвокатура Хмельниччини в історії України”. Захід був організований Радою адвокатів Хмельницької області, Центром дослідження адвокатури і права, Національною асоціацією адвокатів Украіни та Хмельницьким університетом управління та права.

Керівник  Проекту «Історія адвокатури України», кандидат історичних наук., доцент Ірина Василик розповіла про напрямки та тенденції дослідження історії адвокатури Поділля; науковий  співробітник Інституту Історії Національної академії наук України, кандидат історичних наук Дмитро Ващук розгорнув перед присутніми найдавніші сторінки історії адвокатури ХІІІ-ХVІ ст.; провідний науковий співробітник Хмельницького обласного краєзнавчого музею, кандидат історичних наук Сергій Єсюнін поділився дослідженнями з історії адвокатури Хмельниччини на рубежі ХІХ – ХХ ст., розповів про формування адвокатської корпорації та про найвідоміших представниках адвокатури означеного періоду, викладач Галицького коледжу ім.. В. Чорновола м. Тернопіль Антон Главацький поділився дослідженнями з історії адвокатури Хмельниччини дореволюційного та міжвоєнного періодів.

Виступи були досить змістовними, цікавими. Історія вказує на те, що адвокати завжди приймали активну участь в громадсько-політичному, економічному, культурно-освітньому житті України, сприяли її становленню, як незалежної та правової держави, стояли на принципах верховенства права та закону. Навіть в радянський період, в часи великих репресій, адвокати були віддані своїм принципам, відстоювали закон та право людини, за що багато з них були репресовані та закатовані системою.

За результатами круглого столу було ухвалено: Ухвала

Даний захід є одним із етапів дослідження історії адвокатури Поділля. Ми щиро переконані, що  вивчаючи історію ми зможемо збагнути сьогодення, обрати вірні шляхи та напрямки розвитку адвокатури, сприяти формуванню та становленню її як єдиної корпорації, підвищувати імідж та довіру до адвокатів та адвокатури в цілому. Адже саме на адвокатуру України покладена висока місія захищати права та свободи громадян України, сприяти розвитку України як правової держави.


07 жовтня 2016 року, напередодні Дня юриста, у Хмельницькій міській раді вітали представників цієї професії. З вітальним словом до присутніх звернувся міський Голова Олександр Симчишин, який зазначив «Побудувати справді правову державу, де діятиме диктатура закону, ми зможемо лише з вашою допомогою. Переконаний – спільними зусиллями це вдасться зробити!».

Міський голова за поданням Ради адвокатів Хмельницької області за сумлінне виконання обов»язків, ініціативу та наполегливість в роботі, високий професіоналізм нагородив грамотами та цінними дарунками Хмельницької міської ради адвокатів Юзькову Н.В., Дем’янову О.В., Полянську О.А., Якимчук Н.П., Кохан Б.П.
Також за поданням Ради адвокатів Хмельницької області цінними дарунками та грамотами Хмельницької обласної ради за професійні здобутки нагороджені адвокати Рохов О.В., Клюка В.Ф., Процик В.В., Корчевський Ю.В.
Вітаємо колег з нагородженням та бажаємо успіхів в професійній діяльності, нових звершень та усіляких гараздів.


Рада адвокатів Хмельницької області © 2015.