Національна асоціація Адвокатів України

За ініціативою керівництва Хмельницького міськрайонного суду 28.01.2016 р. відбулась робоча зустріч між суддями та адвокатами.

Зустріч проходила в конференц-залі суду за участю Голови Хмельницького міськайонного суду Бацуци Т.М., заступника голови суду Слободяна В.С., слідчих суддів Навроцького А.В., Бурки С.В. Зі сторони адвокатів були присутні представники Ради адвокатів Хмельницької області: Вагіна Н.А., Терлич В.Г., голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Барилюк О.А. та адвокат Романюк В.М.

Зустріч проходила на засадах толерантності з метою об’єктивного розгляду конструктивних пропозицій сторін.

Темою зустрічі стала ситуація щодо адвоката Романюка В.М., яка виникла внаслідок винесення слідчими суддями ухвал, що дозволяли тимчасовий дозвіл до документів, отриманих адвокатом від клієнта.

Для досягнення порозуміння та вирішення на майбутнє питання щодо забезпечення неухильного дотримання гарантій адвокатської діяльності та адвокатської таємниці, сторони обговорили своє бачення ситуації. Під час дискусії було віднайдене порозуміння та підтверджено необхідність неухильного дотримання вимог законодавства як суддями, так і адвокатами.

Голова суду повідомила, що участь адвокатів в судовому засіданні при вирішення клопотання щодо тимчасового доступу до документів, які знаходяться у володінні адвоката, буде належним чином забезпечуватись слідчими суддями, в тому числі через повідомлення Ради адвокатів Хмельницької області. Крім того, було зазначено, що випадки порушень прав адвокатів не носять та не мають системного характеру. У разі, коли адвокат вважає, що відносно нього чи його клієнта є обґрунтовані підозри щодо зловживань зі сторони правоохоронних органів, він може повідомити про це суд (з превентивною метою недопущення порушення прав при вирішенні клопотань).

Також сторони приділили увагу питанню створення в приміщенні Хмельницького міськрайонного суду належних умов праці для адвокатів.

Рада адвокатів Хмельницької області та Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності висловлюють подяку всім небайдужим адвокатам, які своєю підтримкою та присутністю в судових засіданнях сприяли захисту інтересів колеги адвоката, тим самим нагадуючи судовій системі про її обов’язок  рахуватись із  адвокатською спільнотою.

___________________________________________________________________________________________

Адвокат Романюк В.М.: Щиро дякую всім колегам, які підтримали мене під час захисту професійних гарантій здійснення адвокатської діяльності.

Підтримка адвокатської спільноти дозволила відчути силу і міць у єдності. Лише спільні і скоординовані дії дозволяють адвокату відстоювати свою позицію та ефективно протистояти порушенням.

Головна мета, яка ставилась адвокатом, досягти правовим шляхом ефективного результату, який дозволить у майбутньому мінімізувати ризики неправомірного впливу на адвоката, чи порушення його прав.

Завдяки згуртованим діям адвокатської спільноти було отримано необхідний результат раніше ніж спрацювала система правосуддя.

Сподіваюсь, що даний досвід стане корисним у практичній діяльності адвокатів.

 


Рада адвокатів Хмельницької області © 2015.