Національна асоціація Адвокатів України

13.07.2016 року відбулось розширене засідання Ради адвокатів Хмельницької області

В ході якого склали присягу адвоката України та отримали свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю молоді адвокати: Мельник С.В, Янкович В.О., Чорна Т.О., Темпер А.В.

IMG_2756

Під час засідання було розглянуто поточні звіти стажистів, стажування яких триває, висновки керівників стажування та звіти про результати стажування осіб, які  виконали програму проходження стажування та готові до здійснення адвокатської діяльності самостійно. Окремим питанням порядку денного, з приводу якого відбулось розширене засідання Ради адвокатів регіону, було обговорення та висловлення офіційної позиції Ради адвокатів Хмельницької області стосовно ситуації, пов’язаної з дотриманням прав адвокатів в України. За результатами обговорення, дискусії та з урахуванням висловлених думок адвокатів, Рада адвокатів Хмельницької області звертається до суспільної думки з наступним листом, який пропонується до конструктивного обговорення та професійної дискусії у розділі «Обговорення»:

 Звернення

        Останім часом в інформаційному просторі часто поширюються повідомлення щодо проведення обшуків в офісах адвокатів у місті Києві та заяви НАБУ щодо вчинення адвокатами діянь, що містять ознаки злочинів. Вказана інформація викликала значний суспільний резонанс та неоднозначну інтерпретацію.

13 липня 2016 року  відбулось розширене  засідання  Ради адвокатів Хмельницької області на якому обговорено вище вказану інформацію і, з цього приводу вважаємо за необхідне зазначити наступне:

В цивілізованому суспільстві історично визначились, закріпились, гарантуються та охороняються державою  декілька беззаперечних констант – це таємниця сповіді, лікарська та адвокатська таємниця. Адвокатська таємниця – це довіра між адвокатом і клієнтом, безвідносно особистості та суті справи. Ця довіра має захищатися законом і державою безумовно, інакше буде знівельовано саме поняття захисту від обвинувачення і можливість його здійснення. Неприпустимим є грубе втручання будь-кого в адвокатську діяльність та отримання доступу до інформації, що складає адвокатську таємницю. Також, діюче законодавство прямо забороняє ототожнення адвоката із його клієнтом.

Адвокати Хмельниччини стурбовані ситуацією  стосовно обшуків офісів адвокатів та адвокатських об`єднань та висловлюють чітку професійну позицію – порушення адвокатської таємниці при проведенні обшуків адвокатів по справах їх клієнтів   є абсолютно неприпустимим. Вважаємо, що у випадку підтвердження порушення прав адвокатів під час проведення вище вказаних процесуальних дій, існує необхідність вжиття  всіх інструментів впливу та заходів для отримання реакції вищого керівництва країни, привернення уваги громадськості до неприпустимих порушень прав громадян, інформування міжнародних професійних інституцій про порушення прав адвокатів в Україні.

Водночас, наголошуємо на рівності всіх громадян перед законом і, сподіваємось, на дотримання Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, Правил адвокатської етики нашими колегами які опинилися фігурантами резонансних справ. Адже від вчинків і дій кожного окремого адвоката залежить в цілому авторитет адвокатури в суспільстві.

З повагою,
Рада адвокатів Хмельницької області


Рада адвокатів Хмельницької області © 2015.